Farské oznamy Topoľčianky (30.10. – 5. 11. 2023)

Pondelok 30.10. 18.00 +Anastázia a Rudolf a rodičia z oboch strán
Utorok 31.10 18.00 + Barbora Siklienková
Streda 1.11. 7.00 Za duše v očistci
Štvrtok 2.11. 8.00 Za duše v očistci
18.00 Na úmysel sv. otca PP. Františka
Piatok 3.11. 18.00 + Marián Laktiš a rodičia z oboch strán
Sobota 4.11. 18.00 + Jozef Čepec, rodičia a súrodenci
Nedeľa 5.11. 7.00 + Anna a manžel Štefan Laktišoví

Streda:        Všetkých svätých, slávnosť

Štvrtok:       Spomienka na všetkých zosnulých veriacich

Sobota:       Sv. Karola Boromejského, biskupa

Nedeľa:     31. Nedeľa v období cez rok

– V stredu máme slávnosť Všetkých svätých. Pobožnosť na cintoríne bude o 15.00 hod. Úplné odpustky môže získať pre duše v očistci ten, kto sa navštívi od 1. – 8. nov. cintorín a pomodlí sa za duše v očistci a na úmysel sv. otca a vo všeobecnosti vylúči akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj všednému.

– Trpiacim dušiam v očistci veľmi pomáhajú nielen naše modlitby, ale aj úkony, ktoré s láskou konáme. Takým úkonom môže byť i nábožné zapálenie sviece za zosnulých, zvlášť ak je posvätená, pričom miera lásky s akou to konáme, im prináša do temného očistca mieru úľavy a svetla. Preto v stredu pri dušičkovej pobožnosti na cintoríne tiež posvätíme všetky sviece, ktoré si so sebou na toto obdobie prinesiete.

– Tento týždeň je i prvý piatok. Spovedanie po domoch v Topoľčiankach bude vo štvrtok doobeda a v Hostiach v piatok doobeda.

– V pondelok prosíme o pomoc pri upratovaní okolia kostola a na cintoríne. Brigáda začne o 8.00 hod, na ktorú pozývame i birmovancov a mladých.