Farské oznamy Topoľčianky (24.7. 2022)

Pondelok 25.7. 19.00 Za uzdravenie a obrátenie brata
Utorok 26.7. 19.00 + Jozef Kováč (30. dňová) sv. omša pri kaplnke sv. Anny
Streda 27.7. 19.00 + Helena Hasprová a rodičia z oboch strán
Štvrtok 28.7. 19.00 Poďakovanie za 50 rokov manželstva
Piatok 29.7. 19.00 + Annemarie a Manfred Srb
Sobota 30.7. 19.00 + František Žikavský a rodičia z oboch strán a zať Alexander
Nedeľa 31.7. 7.00 + Helena Chrapková a rodičia z oboch strán

Pondelok: Sv. Jakub, apoštol, sviatok.

Utorok:      Sv. Joachim a Anna, rodičia preblahoslavenej Panny Márie, spomienka.

Streda:       Sv. Gorazd a spoločníci, spomienka.

Piatok:       Sv. Marta, Mária a Lazár, spomienka.

Sobota:      Bl. Zdenka Cecília Schelingová, panna a mučenica, ľubovoľná spomienka.

Nedeľa:    18. nedeľa cez rok C

V utorok 26. júla bude svätá omša pri kaplnke sv. Anny. V prípade nepriaznivého počasia bude svätá omša vo farskom kostole.

Srdečne pozývame mládež na celoslovenské stretnutie mládeže v Trenčíne T22 od štvrtka 28.7. do nedele 31.7. 2022, na ktoré je možné prísť aj bez registrácie, podrobný program bude vyvesený na plagátoch alebo si ho môžete pozrieť na linku: https://narodnestretnutiemladeze.sk/program-t22-2/. Vyvrcholením stretnutia bude nedeľná pešia púť mladých na Skalku do Diecéznej svätyne sv. Andreja Svorada a Beňadika, kde bude o 11.00 záverečná svätá omša.

V júni 2023 plánujeme v našej farnosti Sviatosť birmovania. Prihlásiť sa môžu žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ, ktorí dostanú prihlášku u svojich učiteľov náboženstva alebo si ju môžu vyzdvihnúť osobne na fare. Prihlasovať sa je možné až od začiatku nového školského roka (september 2022). Prihlásiť by sa mali predovšetkým tí, ktorí patria do farnosti Topoľčianky. Prihlásiť sa môžu aj tí, ktorí už nie sú žiakmi ZŠ a Sviatosť birmovania im ešte nebola udelená. Vyplnené prihlášky nech kandidáti na udelenie Sviatosti birmovania donesú do konca septembra 2022.

Každý birmovanec si má zvoliť svojho birmovného rodiča. Podmienky, ktoré sa kladú na birmovného rodiča:

• Pokrstený katolík
  • Musí mať Sviatosť birmovania
  • Ak je sobášený, musí mať katolícky sobáš
  • Nesmie byť postihnutý kánonickým trestom
  • Musí viesť život primeraný viere a úlohe, ktorú má prijať (porov., kán. 874 a 892 Kódex kanonického práva)

Pozývame deti a mladých do mládežníckeho spevokolu, ktorý prijíma nových spevákov a hudobníkov. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u Adama Laktiša na telefónnom čísle 0902536520.