Farské oznamy Topoľčianky (2.10. 2022)

Pondelok 3.10. 18.00 + Barbora Siklienková
Utorok 4.10. 18.00 + Helena Brojová a rodičia
Streda 5.10. 18.00 + Katarína Bieliková, manžel Jozef, synovia a rodičia z oboch strán
Štvrtok 6.10. 18.00 + Daniel Haspra, Anna a Peter
Piatok 7.10. 18.00 Za živých členov ružencového bratstva
Sobota 8.10. 15.00 Sobášna svätá omša (Štefan Kukučka a Erika Králiková)
18.00 Poďakovanie za zdravie a Božiu pomoc pre syna
Nedeľa 9.10. 7.30 + Rodina Mesková a Hasprová

Utorok:      Sv. František Assiský, spomienka

Streda:       Sv. Faustína Kowalská, panna, ľubovoľná spomienka

Štvrtok:      Sv. Bruno, kňaz, ľubovoľná spomienka

Piatok:       Ružencová Panna Mária, spomienka

Nedeľa:    28. nedeľa cez rok C.

V nedeľu 2.10. bude v kostole modlitba sv. ruženca a litánie o 14.30.

Budúcu nedeľu bude ofera na kostol.

Spovedanie chorých k prvému piatku bude vo štvrtok (6.10.) od 9.00.

Piatok (7.10.) bude na konci svätej omše krátka eucharistická poklona.

Deti, ktoré sa pripravujú na Prvé sväté prijímanie pozývame na modlitbu posvätného ruženca piatok (7.10.) pred svätou omšou.

Pripomíname birmovancom, aby si na prihláške na birmovku nechali aj potvrdiť odporúčanie od vyučujúceho náboženskej výchovy. Birmovanci si musia vybrať birmovné meno podľa mena niektorého zo svätých v rímskokatolíckej Cirkvi, ďalej si birmovanci majú zvoliť birmovného rodiča, ktorý nech spĺňa podmienky stanovené kódexom kánonického práva:

• Musí si ho určiť sám birmovanec, alebo jeho rodičia, alebo ich zástupca, alebo ak takých niet, vyberie ho sám farár alebo diecézny biskup.
  • Musí mať minimálne 16. rok života.
  • Musí byť katolík, pobirmovaný, ktorý už prijal Eucharistiu a viesť život primeraný úlohe, ktorú má plniť (usporiadaný život vo sviatosti manželstva, nie v civilnom manželstve, nesmie žiť v nemanželskom zväzku v spoločnej domácnosti)
  • Nesmie byť postihnutý cirkevným trestom
  • Nesmie to byť matka alebo otec birmovanca (Porov., kán. 874).

Úlohou birmovného rodiča starať sa, aby sa birmovaný správal ako opravdivý Kristov svedok a verne si plnil záväzky, ktoré vyplývajú z tejto sviatosti (kán. 892).

Je vhodné zvoliť si za birmovného rodiča toho, kto bol krstným rodičom birmovanca (kán. 893, §2).