Dobročin 22.10.2022, farská klubovňa Topoľčianky

„V eRku je vždy čas na dobré činy, október je však pre eRko zameraný špeciálne na kampaň „Dobročiny“, donedávna kampaň „Detský čin pomoci“. Deti našej farnosti sa aj tentokrát zapojili do tejto kampane. V sobotu 22.10.2022 sme sa stretli vo farskej klubovni, aby sme vykonali naše dobročiny v rámci tejto kampane. Stretlo sa 20 detí a 6 animátoriek z Topoľčianok a z filiálky Hostie, ktorí vytvorili jeden spoločný Dobro-tím „Dobrosrdečné včielky“. Keď sme rozmýšľali, čo urobiť v rámci kampane, zvažovali sme viaceré možnosti. Keďže je to októbrová kampaň, a október je zároveň mesiacom úcty k starším a tiež mesiacom zasväteným modlitbe sv. ruženca, rozhodli sme sa to všetko prepojiť, a že tento rok budú naše Dobročiny tvorivého charakteru. A tak sme sa pustili do výroby pohľadníc a záložiek do kníh spolu s pozdravmi pre našich starších farníkov, a do výroby desiatkov ruženca do našich dvoch kostolov. Pohľadnice a záložky budú odovzdané farníkom prostredníctvom našich kňazov popri ich návšteve v rámci spovedania. Zopár desiatkov ruženca bude odložených v kostoloch v krabičkách, kde si ich v prípade potreby môže ktokoľvek požičať na modlitbu. Deti sa zo svojich činov tešili, veríme, že ich výtvory rovnako potešia aj adresátov a budú na úžitok…“

Fotky: