Farské oznamy Topoľčianky (6.10. 2022)

Pondelok 7.11. 18.00 + Karol Laktiš a rodičia (Ul. Hostianska)
Utorok 8.11. 18.00 + Jozef Chladný, manželka Anna a rodičia z oboch strán
Streda 9.11. 18.00 + Peter Šebeňa (30. dňová)
Štvrtok 10.11. 18.00 + Jozef Marton
Piatok 11.11. 18.00 + Karol Krajčo, manželka Barbora a ich rodičia
Sobota 12.11. 18.00 + Ľubica Richerová, manžel František a rodičia z oboch strán
Nedeľa 13.11. 7.30 + Anna Hosťovecká (1. výročie)

Streda:      Výročie posviacky Lateránskej baziliky, sviatok

Štvrtok:      Sv. Lev Veľký, pápež a učiteľ Cirkvi, spomienka

Piatok:       Sv. Martin z Tours, biskup, spomienka

Sobota:      Sv. Jozafát, biskup a mučeník, spomienka

Nedeľa:    33. Nedeľa cez rok C

Ako už bolo vyhlásené v predošlých oznamoch, okolo Sviatku všetkých svätých sa zvyknú konať vo farnostiach karnevaly a podobné podujatia s námetom života svätých. Pozývame všetky deti z farnosti na „Karneval všetkých svätých“. Tentokrát sa deti spoločne stretnú vo filiálke Hostie. Táto oslava života svätých bude v sobotu 12. novembra v telocvični ZŠ Hostie, v čase od 14,30 hod. do 18,00 hod. Deti prídu oblečené za nejakého svätého, kostým nemusí byť náročný, mal by niečím charakterizovať daného svätého. Deti spoznajú svätých, zahrajú sa, zabavia pri hudbe… S odvozom z Topoľčianok pomôžu rodičia, prípadne v danom čase sa dá dostať aj autobusom tam aj naspäť. Týmto podujatím by sme deťom chceli ponúknuť kresťanský rozmer týchto sviatkov. Prosíme rodičov, ktorí môžu, keby mohli na podujatie prispieť nejakým jedlom, niečo upiecť, a rodičov, ktorých deti majú nejakú potravinovú intoleranciu, aby im pribalili, čo budú môcť jesť… Tešíme sa na všetkých svätých, ktorých deti stvárnia.

30. decembra 2022 sa uskutoční Farský ples v DKS Topoľčianky. Predaj lístkov bude od 21.11. v kultúrnom dome v knižnici. Bližšie informácie budú na plagáte na nástenke.

Do 20.11. 2022 môžete nosiť na faru potravinové milodary pred Kňazský seminár v Nitre. Pán Boh zaplať za pomoc pre bohoslovcov!