Farské oznamy Topoľčianky (31.7. 2022)

Pondelok 1.8. 19.00 + Jozef Strapko, manželka Adela, rodičia a súrodenci z oboch strán
Utorok 2.8. 19.00 + Ernest Mesko a manželka Barbora
Streda 3.8. 19.00 + Ján a Anna Korytároví, ich synovia a rodičia
Štvrtok 4.8. 19.00 + Dušan Bielik, sestra Alica, rodičia Michal a Vilma
Piatok 5.8. 19.00 Prosba o Božiu pomoc pre rodinu
Sobota 6.8. 19.00 + Oliver a Terézia Fejfároví, brat Ján a rodičia z oboch strán
10.45 Poďakovanie za 50. výročie sobáša a prosba o ďalšiu pomoc

Pondelok:  Sv. Alfonz Mária de Ligouri, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka

Štvrtok:      Sv. Ján Mária Vianney, kňaz, spomienka

Piatok:       Výročie posviacky hlavnej mariánskej baziliky v Ríme, ľubovoľná spomienka (náš farský kostol je v duchovnom zväzku s touto bazilikou v Ríme)

Sobota: Premenenie Pána, Sviatok (v sobotu je večerná svätá omša z nedele)

Nedeľa:    19. nedeľa cez rok C

Prvý piatok mesiaca a prvá nedeľa mesiaca: krátka poklona a litánie na konci sv. omší.

Prvý piatok mesiaca: spovedanie ku chorým v Topoľčiankach vo štvrtok od 9.00

Vo štvrtok bude eucharistická poklona hodinu pred svätou omšou.

V sobotu je prvá sobota mesiaca: Fatimská pobožnosť bude hodinu pred svätou omšou.

5. augusta je spomienka posviacky baziliky Santa Maria Maggiore v Ríme. Pre našu farnosť to znamená veľký sviatok, keďže náš farský kostol je od roku 2012 v duchovnom zväzku s touto bazilikou. 5. augusta je preto možné v našom farskom kostole získať úplne odpustky. Podmienky k odpustkom: svätá spoveď, sväté prijímanie, modlitby na úmysel svätého otca a vyznanie viery.

Pozývame deti, ktoré boli na Prvom svätom prijímaní tento rok, na komentovanú prehliadku baziliky minor sv. Benedikta a kláštorného komplexu v Hronskom Beňadiku. Termín prehliadky je 13. augusta 2022 o 10.00. Odchod z Topoľčianok bude o 9.00, miesto upresníme. Kto by mal záujem nech sa prihlási do 10. augusta u Blanky Švecovej na čísle 0907 247 438. Išlo by sa objednaným autobusom, ktorý má 20 miest.

Pozývame rodiny s deťmi na opekačku na farskom dvore 13. augusta 2022 popoludní. Doneste si so sebou hudobné nástroje, dobrú náladu a chuť do jedla 😊