Farské oznamy Topoľčianky (30.10. 2022)

Pondelok 31.10. 18.00 + Alžbeta Gombíková, manžel Karol a syn Karol
Utorok 1.11. 7.30 Na úmysel svätého otca
Streda 2.11. 8.00 Za duše v očistci
18.00 Za duše v očistci
Štvrtok 3.11. 18.00 Za zomrelých kňazov farnosti
Piatok 4.11. 18.00 + rodina Šebeňová, Debnárová, Bieliková a synovec Roman
Sobota 5.11. 18.00 + Ján a Matilda Uhreckí, rodičia z oboch strán a syn Dušan
Nedeľa 6.11. 7.30 + Mária Barátová (30. deň)

Utorok:     VŠETKÝCH SVÄTÝCH, SLÁVNOSŤ

Streda:       Spomienka na všetkých verných zosnulých veriacich

Štvrtok:      Sv. Martin de Porres, rehoľník, ľubovoľná spomienka

Piatok:       Sv. Karol Boromejský, biskup, spomienka

Prvý piatok mesiaca – votívna svätá omša o Božskom Srdci

Nedeľa:    32. NEDEĽA CEZ ROK C

Dnes je zbierka na misie.

Ďakujeme všetkým za piatkovú brigádu hrabania lístia. Pán Boh zaplať!

V pondelok pred svätou omšou pozývame k modlitbe posvätného ruženca deti, ktoré sa pripravujú na Prvé sväté prijímanie.

V utorok 1.11. bude na cintoríne v Topoľčiankach pobožnosť za duše zosnulých o 15.00

V piatok 4.11. po svätej omši (19.00) a v sobotu o 10.00 budú mať birmovanci prvé zoznamovacie a informačné stretnutie so svojimi animátormi vo farskej budove v Topoľčiankach. V piatok večer bude mať stretnutie skupina 1 a 2. V sobotu bude mať stretnutie skupina 3. Podrobný rozpis, kto sa v ktorej skupine nachádza sme vám oznámili v priebehu týždňa a bude to aj na stránke farnosti aj na stránke na facebooku. Stretnutie zakončíme modlitbou za duše zosnulých na cintoríne.

Spovedanie ku chorým k prvému piatku bude vo štvrtok 3.11. od 9.00.

V piatok 4.11. na konci svätej omše bude krátka eucharistická poklona spojená s litániami k Božskému Srdcu.

V sobotu 5.11. je prvá sobota. Modlitba škapuliarskych hodiniek bude hodinu pred svätou omšou.

V nedeľu 6.11. bude o 14.30 modlitba svätého ruženca spojený s eucharistickou poklonou a litániami.

Informácie o odpustkoch pre duše zosnulých:

Veriaci, ktorý v deň Spomienky na všetkých verných zosnulých nábožne navštívi kostol alebo kaplnku a pomodlí sa Otče nášVyznanie viery, môže získať úplné odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci. Okrem tohto odpustkového úkonu treba splniť tri podmienky: svätá spoveď (krátko predtým alebo potom), sväté prijímanie (najlepšie v ten istý deň), a modlitbu na úmysel Svätého Otca (Otče náš, Zdravas´ a Sláva). Treba vylúčiť pripútanosť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj k všednému.

Okolo Sviatku všetkých svätých sa konajú vo farnostiach karnevaly s námetom života svätých. Pozývame všetky deti z farnosti na „Karneval všetkých svätých“. Tentokrát sa deti spoločne stretnú vo filiálke Hostie. Táto oslava života svätých bude v sobotu 12. novembra v telocvični ZŠ Hostie, presný čas uvedieme v oznamoch o týždeň. Deti prídu oblečené za nejakého svätého, kostým nemusí byť náročný, mal by niečím charakterizovať daného svätého. Deti spoznajú svätých, zahrajú sa, zabavia pri hudbe… Týmto podujatím by sme deťom chceli ponúknuť kresťanský rozmer týchto sviatkov.