Farské oznamy Topoľčianky (7.5. 2023)

Pondelok 8.5. 8.00 + Mária Valašíková (30. deň)
Utorok 9.5. 18.00 + Milan Klečka (30. deň)
Streda 10.5. 18.00 + Rozália Krajčová (1. výročie) a Július Krajčo
Štvrtok 11.5. 18.00 + Rudolf Katina, rodičia, starí rodičia, manželia Chrenoví a Orolínoví
Piatok 12.5. 18.00 + František a Katarína Lukáčoví, ich rodičia, dcéra, synovia a zaťovia
Sobota 13.5. 18.00 + František Bielik a rodičia z oboch strán
Nedeľa 14.5. 7.00 + Peter Pavkov (1. výročie), Ján a Daniel

Streda:       Sv. Ján z Avily, kňaz a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka

Štvrtok:      Bl. Sára Salkaházi, panna a mučenica, ľubovoľná spomienka

Piatok:       Sv. Nerej a Achilej, mučeníci alebo sv. Pankrác, mučeník, ľubovoľné spomienky

Sobota:      Preblahoslavená Panna Mária Fatimská, ľubovoľná spomienka

Nedeľa:    6. Veľkonočná nedeľa

Dnes (nedeľa 7. mája) bude o 14.30 v kostole mariánska pobožnosť (adorácia a loretánske litánie) spojená s vystúpením speváckej skupiny Benát Machulince s názvom Bolesti a radosti Panny Márie. Srdečne vás všetkých pozývame.

Skúšanie detí z otázok k prvému svätému prijímaniu bude 10. mája po svätej omši v kostole. Prosíme, aby prišli všetky deti.

Štvrtok 11. mája bude v Hronskom Beňadiku celodiecézna kňazská rekolekcia. Rekolekcia trvá od 9.00 do 15.00 a je povinná pre všetkých kňazov diecézy, teda ak chcete na farskom úrade niečo vybaviť, pamätajte, že v tento deň to bude možné až večer.

V sobotu na spomienku fatimskej Panny Márie bude pred svätou omšou modlitba posvätného ruženca. Modliť sa budú deti.

Budúcu nedeľu 14.5. vás pozývajú rímskokatolícke spoločenstvá zlatomoraveckého dekanátu na chvály, ktoré budú v  SOŠ polytechnickej v Zlatých Moravciach o 16.00. Slovo bude mať evanjelizátor Peter Lipták. Keďže Peter Lipták sa venuje aj evanjelizácii birmovancov, srdečne pozývame na tieto chvály aj našich birmovancov.