Farské oznamy Topoľčianky (6.3. – 13.3. 2022)

Pondelok 7.3. 18.00 + manžel Ján a rodičia z oboch strán
Utorok 8.3. 18.00 + Viktor Lodňánek a rodičia z oboch strán
Streda 9.3. 18.00 + Ján Bafrnec (30. dňová)
Štvrtok 10.3. 18.00 + Jozef Šabo, manželka Barbora, rodičia a súrodenci
Piatok 11.3. 18.00 + manžel Ján, syn Daniel a starí rodičia
Sobota 12.3. 18.00 + Anna Korytárová (1. výročie) a celá rodina
Nedeľa 13.3. 7.00 + Cecília Mesková a manžel Ján

Pondelok:  Sv. Perpetua a Felicita, mučenice, spomienka.

Utorok:      Sv. Ján z Boha, rehoľník, spomienka.

Streda:       Sv. Františka Rímska, rehoľníčka, spomienka. – Kátrový deň.

Nedeľa:    2. PÔSTNA NEDEĽA ROK C

Dnes je zbierka na charitu.

Tento týždeň máme v stredu, piatok a v sobotu jarné kántrové dni. Záväzný je iba jeden deň. Obsah jarných kántrových dní: Príprava na pokánie a na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu.

V piatky a v nedele budú pobožnosti krížovej cesty. V piatok o 17.15 a v nedeľu o 14.30. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred zastaveniami, môže sa obvyklých podmienok získať úplné odpustky. Vyžaduje sa, aby sa pohyboval od jedného zastavenia k druhému a rozjímal o umučení a smrti Ježiša Krista. Tí, čo sa pre vážnu prekážku nemôžu zúčastniť krížovej cesty, môžu získať tie isté odpustky čítaním a rozjímaním o umučení a smrti Ježiša aspoň nejaký čas, napríklad štvrť hodiny.

Na budúcu nedeľu našu farnosť navštívi vicerektor Kňazského seminára v Nitre, vdp. Miroslav Šidlo aj s niekoľkými bohoslovcami. O 10.45 bude celebrovať svätú omšu.

V piatok pozývame deti, ktoré tento rok pristúpia k prvému svätému prijímaniu, na detskú svätú omšu o 18.00, pozvaní sú aj rodičia detí. Tento rok bude prvé sväté prijímanie v Topoľčiankach 5. júna 2022.