Farské oznamy Topoľčianky (30.4. 2023)

Pondelok 1.5. 8.00 + Michal a Mária Laktišoví a dcéra Katarína
Utorok 2.5. 18.00 + rodina Valentová, Hasprová a Glejdurová
Streda 3.5. 18.00 + Milena Siklienková, manžel Ján, dcéra Katarína a rodičia z oboch strán
Štvrtok 4.5. 18.00 + Barbora Bieliková, manžel Alojz a rodičia z oboch strán
Piatok 5.5. 18.00 + František a Júlia a rodičia z oboch strán
Sobotu 6.5. 11.00 Sobášny obrad v kostole (Vladislav Staňo a Michaela Mravíková)
18.00 + Rudolf Kováč (1. výročie)
Nedeľa 7.5. 7.00 Za Božiu pomoc pre rodinu

Pondelok:  Sv. Jozef, robotník, ľubovoľná spomienka

Utorok:      Sv. Atanáz, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka

Streda:      Sv. Filip a Jakub, apoštoli, sviatok

Štvrtok:      Sv. Florián, mučeník, ľubovoľná spomienka

Piatok:       Prvý piatok mesiaca – votívna sv. omša o Božskom srdci

Sobota:      Prvá sobota mesiaca

Nedeľa:    5. Veľkonočná nedeľa

Dnes je Nedeľa Dobrého pastiera a je zbierka na Kňazský seminár v Nitre. Pán Boh zaplať za vaše milodary!

V stredu pozývame prvoprijímajúce deti ale aj všetky deti farnosti na svätú omšu o 18.00. Po svätej omši bude krátka katechéza pre deti.

Skúšanie detí z otázok na Prvé sväté prijímanie bude 10. mája po svätej omši v kostole. Prosíme, aby prišli všetky deti.

Spovedanie chorých k prvému piatku bude vo štvrtok od 9.00.

V piatok polhodinu pred sv. omšou bude vyložená sviatosť oltárna a budeme sa modliť sv. ruženec.

V sobotu bude o 17.00 modlitba škapuliarskych hodiniek vo farskom kostole.

V piatok bude stretnutie birmovancov (1. a 2. skupina) o 19.00 vo farskej budove a vo farskej klubovni. V sobotu bude mať stretnutie 3. skupina o 10.00 vo farskej klubovni. Témy stretnutí: 7. a 10. Božie prikázanie. Všetkých birmovancov pozývame v piatok na svätú omšu o 18.00.

Otázky na skúšku pre birmovancov sú uverejnené na stránke farnosti topolcianky.fara.sk. Skúška z otázok bude koncom júla, termín upresníme.