Farské oznamy Topoľčianky (29.1. 2023)

Pondelok 30.1. 18.00 + Juraj Kardoš, manželka Anna, dcéra Hedviga a zať Milan
Utorok 31.1. 18.00 + Štefan Holečka
Streda 1.2. 18.00 + Róbert Kazík
Štvrtok 2.2. 8.00 Na úmysel
18.00 + Peter Janovič (1. výročie)
Piatok 3.2. 18.00 + Anna Laktišová, manžel Karol, rodičia a starí rodičia
Sobota 4.2. 18.00 + Karol Bielik a manželka Pavlína
Nedeľa 5.2. 7.30 Na úmysel

Utorok:      Sv. Ján Bosco, kňaz, spomienka

Štvrtok:     Obetovanie Pána, sviatok

Piatok:       Sv. Blažej, biskup a mučeník, ľubovoľná spomienka

Prvý piatok mesiaca – votívna svätá omša o Srdci Ježišovom.

Nedeľa:    5. Nedeľa v cezročnom období A

Spovedanie chorých k prvému piatku bude vo štvrtok 2.2. od 9.00.

Na sviatok Obetovania Pána (2.2.) sa požehnajú hromničné sviece na oboch svätých omšiach.

V piatok 3.2. bude po svätej omši svätoblažejské požehnanie hrdla.

V sobotu 4.2. bude modlitba Škapuliarskych hodiniek o 17.00 vo farskom kostole.

Oznam pre miništrantov: Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre vás pozýva na Deň otvorených dverí,  ktorý sa uskutoční 25.2. 2023 od 9.30 do 15.30. Čaká vás duchovný, zábavný program, prehliadka seminára, stretnutie s bohoslovcami a predstavenými. Bližšie informácie na www.ksnr.sk. Kto má záujem zúčastniť sa, kontaktuje pána kaplána.

Oznam pre mužov, ktorý by sa chceli stať kňazmi: Ak cítite povolanie ku kňazstvu a chcete slúžiť v Nitrianskej diecéze, môžete sa uchádzať o prijatie do Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre, ako aj na 6-ročné denné štúdium katolíckej teológie, určené pre kandidátov kňazstva. Podmienky prijatia do kňazského seminára a na štúdium katolíckej teológie: stredoškolské vzdelanie s maturitou a bezúhonný mravný život. Bližšie informácie na stránke www.ksnr.sk a na farskom úrade.

Kto by sa chcel stať novým členom spolku sv. Vontecha si môže vyzdvihnúť prihlášku na fare.

Spoločenstvo Ducha Svätého z Levíc pozýva na víkendový kurz, ktorý je zameraný na spoznanie služobností v Cirkvi: prorok, apoštol, pastier, evanjelista a učiteľ a ako nimi slúžiť vo svojej farnosti. Kurz vedie gréckokatolícky kňaz o. Slavomír Palfi. Kurz sa uskutoční 24.2. a 25.2. 2023 v Dome Xaver v Badíne. Cena je 45 eur. Prihlásiť sa je možné do 12.2. 2023. Bližšie informácie na čísle: 0903 798 681, martinavrazelova129@gmail.com

Podľa kánona 534 sa musí vo farnosti slúžiť svätá omša za ľud každú nedeľu a v prikázané sviatky. V našej farnosti je na to svätá omša v nedele o 10.45, preto nie je možné brať iné úmysly na tejto svätej omši, okrem mimoriadnych situácii (Prvé sväté prijímanie, birmovka, pohreb). Odslúžením svätej omše za ľud sa vyprosuje od Pána Boha všetko potrebné dobro pre živých i mŕtvych. Takto sa Cirkev stará o duchovné dobro farníkov v každej farnosti.