Farské oznamy Topoľčianky (28.8. 2022)

Pondelok 29.8. 18.00 Na úmysel
Utorok 30.8. 18.00 + Mária Šebíková, manžel Michal a rodičia z oboch strán
Streda 31.8. 15.30 Sobášna svätá omša (Damián Hitka a Lucia Mesková)
18.00 + Marta Laktišová, manžel Michal a rodičia z oboch strán
Štvrtok 1.9. 8.00 Na úmysel
Piatok 2.9. 18.00 + Stanislav Marton a rodičia z oboch strán
Sobota 3.9. 14.00 Sobášny obrad (Miroslav Cirok a Natália Vargová)
15.00 Sobášny obrad (Michal Papranec a Radana Bakaľárová)
18.00 + Daniela Matejová, rodičia Karol a Pavlína
Nedeľa 4.9. 7.00 Poďakovanie Pánu Bohu za dožitých 50 rokov a prosba o Božiu pomoc a ďalšie milosti pre celú rodinu

Pondelok:  Mučenícka smrť sv. Jána Krstiteľa, spomienka

Piatok:       Prvý piatok mesiaca – votívna svätá omša o Božskom Srdci

Sobota:      Sv. Gregor Veľký, pápež a učiteľ Cirkvi, spomienka

Nedeľa:    23. nedeľa cez rok C

Tento týždeň je prvý piatok mesiaca. Spovedanie chorých bude vo štvrtok od 9.00.

Piatok 2.9. na úvod svätej omše bude hymnus k Duchu Svätému, aby sme vyprosovali Božie požehnanie pre žiakov na začiatok nového školského roka. Pozývame žiakov ZŠ, aby sa zúčastnili a pristúpili k sviatosti zmierenia. Keďže je aj prvý piatok mesiaca, po svätej omši bude krátka odprosujúca pobožnosť pred Oltárnou sviatosťou, tak ako je na prvý piatok zvykom.

Krátka poklona pred Oltárnou sviatosťou bude aj na konci veľkej svätej omše v nedeľu 4.9.

Farnosť Topoľčany pozýva 1. – 4. septembra 2022 na púť, podrobný program bude vyvesený na nástenke.

14. – 16. septembra 2022 bude Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne, podrobný program bude vyvesený na nástenke.

Pripomíname, že v júni, prípadne v októbri 2023 plánujeme v našej farnosti vyslúženie Sviatosti birmovania, prihlásiť sa môžu žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ, predovšetkým farníci z farnosti Topoľčianky. Prihlásiť sa môžu žiaci u svojich učiteľov náboženstva, ktorí im dajú prihlášky. Vyplnené prihlášky nech žiaci odovzdajú do konca septembra 2022. O programe prípravy vás budeme informovať. Kandidáti na Sviatosť birmovania nech si vyberú birmovných rodičov, ktorí musia spĺňať podmienky podľa Kódexu cirkevného práva:

• Musí si ho určiť sám birmovanec
  • Musí mať minimálne 16. rok života.
  • Musí byť katolík, pobirmovaný, ktorý už prijal Eucharistiu a viesť život primeraný úlohe, ktorú má plniť
  • Nesmie byť postihnutý cirkevným trestom
  • Nesmie to byť matka alebo otec birmovanca (Porov., kán. 874)