Farské oznamy Topoľčianky (26.6. 2022)

Pondelok  27.6. 19.00 + syn Peter a otec Štefan Janovičovci a starí rodičia z oboch strán
Utorok 28.6. 19.00 + Štefan a Terézia Klučiaroví a rodičia z oboch strán
Streda 29.6. 8.00 Za uzdravenie syna Pavla na tele i na duši a za Božiu pomoc pre celú rodinu
Štvrtok 30.6. 19.00 + Emil Hosťovecký a rodičia z oboch strán
Piatok 1.7. 19.00 Za zdravie a Božiu pomoc pre Vierku s rodinou
Sobota 2.7. 19.00 + Anna Bacíková, Janka a rodičia a starí rodičia z oboch strán
Nedeľa 3.7. 7.00 + rodičia Šebeňoví, syn František a Július a zať Dušan

Utorok:      Sv. Irenej, biskup a mučeník, spomienka. Utorok večer je vigília zo slávnosti sv. Petra a Pavla.

Streda:      SV. PETER A PAVOL, APOŠTOLI, Slávnosť.

Piatok:       Prvý piatok mesiaca – votívna svätá omša o Božskom Srdci.

Sobota:      Návšteva preblahoslavenej Panny Márie, sviatok.

Nedeľa:    14. nedeľa cez rok C

V stredu je slávnosť sv. Petra a Pavla a s touto slávnosťou sú spojené aj odpustky. Veriaci, ktorí v tento deň zbožne používa nábožné predmety (napr. ruženec, škapuliar, krížik…) požehnané pápežom alebo biskupom, môže za zvyčajných podmienok získať úplné odpustky. K tomu je potrebné pripojiť Vyznanie viery.

Veriaci, ktorí navštívi od poludnia 28. júna do polnoci 29. júna katedrálny chrám alebo baziliku minor a tam sa zbožne pomodlí modlitbu Pána (Otče náš) a recituje Vyznanie viery, môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.

Tento týždeň máme prvý piatok mesiaca. Spovedanie chorých bude v Topoľčiankach vo štvrtok od 9.00.

Na prvý piatok a prvú nedeľu mesiaca bude na konci svätej omše krátka pobožnosť pred Oltárnou Sviatosťou.

V sobotu je prvá sobota mesiaca. Fatimská pobožnosť bude hodinu pred svätou omšou.