Farské oznamy Topoľčianky (26.12. 2021 – 2.1. 2022)

Drahí bratia a sestry, sväté omše sú v chrámoch. Účasť je zatiaľ max. 33 (1 osoba na 15m2) osôb OP. V chráme treba mať prekryté horné dýchacie cesty.

Pondelok 27.12. 13.00 Pohrebná svätá omša za Annu Lukáčovú
18.00 + František Cigáň, rodičia z oboch strán
Utorok 28.12. 18.00 + Mária Orolínová (1. výročie)
Streda 29.12. 18.00 + Alžbeta Gombíková, manžel Karol a syn Karol
Štvrtok 30.12. 18.00 + Ján Barát, manželka Barbora, syn Ernest
Piatok 31.12. 17.00 Ďakovná svätá omša na konci roka, svätá omša je zo slávnosti Bohorodičky
Sobota 1.1. 7.00 Na úmysel celebranta
17.00 Na úmysel celebranta
Nedeľa 2.1. 7.00 Na úmysel celebranta
17.00 Na úmysel celebranta

Pondelok: Sv. JÁN, APOŠTOL A EVANJELISTA, Sviatok

Utorok:     Sv. NEVINIATOK, MUČENÍKOV, Sviatok

Sobota:     PANNY MÁRIE BOHORODIČKY, Slávnosť

Nedeľa:    Druhá nedeľa po Narodení Pána

Pondelok na sviatok svätého Jána evanjelistu na večernej svätej omši bude požehnanie vína.

V piatok 31. decembra je na konci svätej omše ďakovná pobožnosť na konci roka. Počas svätého prijímania sa spieva hymnus Teba, Bože chválime. Úplný odpustok sa udeľuje veriacemu, ktorý sa v kostole alebo v kaplnke zúčastní na slávnostnom recitovaní alebo speve tohto hymnu.

V sobotu 1. januára sa úplný odpustok udeľuje veriacemu, ktorý sa v kostole alebo v kaplnke zúčastní na slávnostnom recitovaní alebo speve hymnu Príď, Duchu Svätý, tvorvý.

Deň 1.1. 2022 sa stáva záväzným  používanie v slovenských diecézach nové vydanie Rímskeho misála.

Deň 1.1. je svetovým dňom pokoja. Je vhodné zaradiť tento úmysel do spoločných prosieb a na tento úmysel treba pamätať aj pri adorácii a iných pobožnostiach.

Tento rok prebieha 27. ročník koledovania Dobrej noviny. Téma tohto ročníka je „Poďme niečo dobré podniknúť“. Kvôli pandemickej situácii vás koledníci nenavštívia osobne vo vašich domovoch, od dnešného si však môžete vypočuť našich koledníkov prostredníctvom koledníckeho videa na webovej stránke aj FB stránke farnosti. Prispieť do zbierky Dobrej noviny môžete prostredníctvom stacionárnej pokladničky v kostole, označenej nálepkou Dobrej noviny, prípadne priamo na účet zbierky Dobrej noviny. Viac info na nástenke, aj na stránkach farnosti. Koledníkom aj ich rodičom patrí vďaka za spoluprácu na koledníckom videu.