Farské oznamy Topoľčianky (23.4. 2023)

Pondelok 24.4. 18.00 + Katarína Čepčeková, manžel Ján a rodičia z oboch strán
Utorok 25.4. 18.00 Poďakovanie za 60 rokov života a prosba o ďalšiu Božiu pomoc pre celú rodinu
Streda 26.4. 18.00 + Lukáš Uhrecký, otec Milan a starý otec Michal
Štvrtok 27.4. 18.00 + Karol Gombík, manželka Alžbeta a syn Karol
Piatok 28.4. 15.00 Sobášny obrad v zámockej kaplnke (Lukáš Komár a Veronika Levická)
18.00 + Ján Mesko, rodičia a súrodenci
Sobota 29.4. 15.00 Sobášna svätá omša (Peter Mihál a Klaudia Palšovičová)
18.00 + Július Šebeňa, manželka Helena a rodičia z oboch strán
Nedeľa 30.4. 7.30 + rodičia Šebeňoví, syn František, syn Július a zať Dušan

Sväté omše vo filiálke Hostie: utorok, streda, piatok, sobota o 16.45 a v nedeľu o 9.00.

Pondelok:  Sv. Juraj, mučeník, ľubovoľná spomienka

Utorok:     Sv. Marek, evanjelista, sviatok

Piatok:       Sv. Ľudovít Mária Grignion z Montfortu, kňaz, ľubovoľná spomienka

Sobota:     Sv. Katarína Sienská, panna a učiteľka Cirkvi, patrónka Európy, sviatok

Nedeľa:    4. Veľkonočná nedeľa – Nedeľa Dobrého pastiera

V stredu pozývame prvoprijímajúce deti ale aj všetky deti farnosti na svätú omšu o 18.00. Nácvik pesničiek bude polhodinu pred svätou omšou v hornej sakristii.

Skúšanie detí z otázok na Prvé sväté prijímanie bude 10. mája po svätej omši v kostole. Prosíme, aby prišli všetky deti.

V piatok bude stretnutie birmovancov (1. a 2. skupina) o 19.00 vo farskej budove a vo farskej klubovni. V sobotu bude mať stretnutie 3. skupina o 10.00 vo farskej klubovni. Témy stretnutí: 6. a 9. Božie prikázanie. Všetkých birmovancov pozývame v piatok na svätú omšu o 18.00.

Otázky na skúšku pre birmovancov sú uverejnené na stránke farnosti topolcianky.fara.sk. Skúška z otázok bude koncom júla, termín upresníme.

V sobotu 29.4. je Deň otvorených dverí v Kňazskom seminári v Nitre. Podrobný program je na nástenke.

Budúcu nedeľu je zbierka Kňazský seminár v Nitre. Vopred Pán Boh zaplať za všetky milodary.

Spoločenstvo eRko pozýva všetkých koledníkov aj ostatné deti na tradičnú Misijnú púť detí do Rajeckej Lesnej, ktorá sa tento rok bude konať v sobotu 13. mája. Kto by chcel ísť, nech dá vedieť Blanke Švecovej v priebehu najbližšieho týždňa.

Tento týždeň sa začínajú modlitby za duchovné povolania.