Farské oznamy Topoľčianky (19.2. 2023)

Pondelok 20.2. 18.00 + Ján Chrapka (30. deň)
Utorok 21.2. 18.00 + Vojtech Jamrich, manželka, syn, vnuk a rodičia
Streda 22.2. 8.00 Za zdravie a Božiu pomoc
18.00 + Terézia Richterová (30. deň)
Štvrtok 23.2. 18.00 + Rozália Laktišová (30. deň)
Piatok 24.2. 18.00 + manželia Orolínoví, rodičia a vnuk
Sobota 25.2. 18.00 + Karol Čepček a rodičia z oboch strán

Nedeľa 26.2.

Celodenná poklona

7.30 Pavol Beňuš, rodičia z oboch strán a manželia Gregušoví
17.00 Na úmysel

Sv. omše v Hostiach:

Pondelok, utorok, streda, piatok, sobota o 16:45

Nedeľa o 9:00

Utorok:      Sv. Peter Damiani, biskup a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka

Streda:       Popolcová streda (Pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu v celej Cirkvi)

Nedeľa:    1. pôstna nedeľa A

Pondelok a utorok bude hodinu pred svätou omšou odprosujúca poklona pred sviatosťou oltárnou.

Budúcu nedeľu 26.2. je celodenná eucharistická poklona, ktorá sa zakončí svätou omšou o 17.00.

Popolcovou stredou vstupujeme do Pôstneho obdobia, ktoré predchádza a pripravuje slávenie Veľkej noci. Je časom počúvania Božieho slova a obrátenia, zmierenia sa s Bohom a s bratmi, častejšieho oddávania sa modlitbe, pôstu a almužne (Direktórium o ľudovej zbožnosti, SSV 2005, s. 110). Na obidvoch svätých omšiach na Popolcovú stredu bude udelený popol na znak pokánia.

Pôst počas Popolcovej stredy: Zdržiavanie sa mäsitého pokrmu sa nedá nahradiť iným skutkom pokánia. Pôst znamená iba raz do dňa sa do sýta najesť (pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dvakrát v priebehu dňa). Kánon 1252 cirkevného práva stanovuje, kto má záväzne plniť túto pôstnu disciplínu: Zákon zdržiavania sa mäsa zaväzuje tých, ktorí dovŕšili štrnásty rok života, zákon pôstu však zaväzuje všetkých plnoletých až do začatia šesťdesiateho roku života.

Oznam pre deti od eRka: Pozývame deti na FAŠIANGOVO – PRÁZDNINOVÉ STRETNUTIE, na ktorom sa spolu zabavia pri rôznych hrách. Stretnutie bude v UTOROK 21. februára od 15,00 do 16,30 hod. vo farskej klubovni. Prosíme, aby si deti priniesli prezuvky.

Krížové cesty počas pôstneho obdobia: každý piatok o 17.15 a každú nedeľu o 14.30 na Kalvárii na cintoríne. V nedele sa budú modliť krížovú cestu aj konkrétne spoločenstvá podľa rozpisu na nástenke.

Budúcu nedeľu je zbierka na charitu.

Stretnutie birmovancov tento týždeň nebude. Bude až 10. a 11. marca!