Farské oznamy Topoľčianky (11.9. 2022)

Pondelok 12.9. 18.00 + Mária Hasprová, rodičia a starí rodičia
Utorok 13.9. 18.00 + Jozef a Ľudmila Valoví, ich rodičia a deti a ostatní príbuzní
Streda 14.9. 18.00 Poďakovanie za dožitých 100 rokov
Štvrtok 15.9. 7.00 Na úmysel
10.45 + dcéra Marienka a rodičia z oboch strán
Piatok 16.9. 18.00 + Mária Bieliková, manžel Alojz a rodičia z oboch strán
Sobota 17.9. 18.00 + Anna Kurkinová, manžel Jozef, syn Ján a starí rodičia z oboch strán
Nedeľa 18.9. 7.00 + Pavol Haspra, rodičia a súrodenci

Pondelok:  Najsvätejšie meno Mária, ľubovoľná spomienka

Utorok:      Sv. Ján Zlatoústy, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka

Streda:      Povýšenie svätého Kríža, sviatok

Štvrtok:     SEDEMBOLESTNÁ PANNA MÁRIA, PATRÓNKA SLOVENSKA, Slávnosť

Piatok:       Sv. Kornel, pápež, a sv. Cyprián, biskup a učiteľ Cirkvi, mučeníci, spomienka

Sobota:      Sv. Róbert Bellarmín, biskup a učiteľ Cirkvi, ľubovoľná spomienka alebo sv. Hildegarda z Bingenu, mystička, opátka a učiteľka Cirkvi, ľubovoľná spomienka

Nedeľa:    25. nedeľa cez rok C

Nitrianska diecéza v spolupráci s Kňazským seminárom sv. Gorazda v Nitre a Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre otvára na jeseň tohto roku už šiesty ročník Nitrianskej animátorskej školy pod názvom „P.S. Animátorská škola“. Ide o projekt zameraný na formáciu mladých ľudí od 17 rokov, ktorí majú túžbu hlbšie poznať pravdy viery, prehĺbiť svoj duchovný a modlitbový život a ktorí zároveň cítia nadšenie komunikovať tieto hodnoty svojim rovesníkom. Bližšie informácie nájdete na plagátoch, na webovej stránke biskupstva a facebookovej stránke „Mládež Nitrianskej diecézy“. Prihlasovať sa je možné do konca septembra na mailovej adrese mladeznr@gmail.com.“

Farnosť Zlaté Moravce pozýva na Dekanátne mariánske večeradlo, ktoré bude vo farskom kostole sv. Michala archanjela v Zlatých Moravciach v utorok 13.9. o 14.00 a o 15.00 bude svätá omša.

Pozývame deti z Topoľčianok aj z Hostí na úvodné farské eRko stretko v tomto školskom roku. Stretnutie bude v sobotu 17. septembra od 13,30 do 16,30 hod. vo farskej klubovni a na farskom dvore v Topoľčiankach. Deti sa oboznámia s ročnou témou, naučia sa hymnu s ukazovačkou pre tento školský rok, zahrajú sa a zažijú ďalšie aktivity… Na všetky deti sa tešíme…