Farské oznamy Topoľčianky (10.4. – 17.4. 2022)

Pondelok 18.00 Za duše v očistci
Utorok 18.00 + Katarína Antalová
Streda 18.00 + Peter Grzyb
Štvrtok 18.00 Za kňazské povolania
Sobota 18.30 Za dobrodincov kostola
Nedeľa 7.00 Za kňazov z farnosti a kňazov, ktorí tu slúžili

Štvrtok:   ŠTVRTOK PÁNOVEJ VEČERE.

Piatok:   VEĽKÝ PIATOK, obrady o 15.00.

Sobota:   SVÄTÁ SOBOTA (BIELA SOBOTA).

Nedeľa:  VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

Na Veľký piatok bude pobožnosť krížovej cesty hodinu pred obradmi. V tento deň treba zachovávať prísny pôst a zdržiavať sa mäsitého pokrmu. Tento pôst sa nedá nahradiť iným skutkom pokánia. Pôst znamená iba raz do dňa sa dosýta najesť (pričom možno prijať trocha pokrmu ešte dvakrát v priebehu dňa). Zákon zdržiavania sa mäsa zaväzuje tých, ktorí dovŕšili 14. rok života, zákon pôstu však zaväzuje všetkých plnoletých až do začatia 60. roku života.

Na vigíliu Veľkej noci (v sobotu večer) si treba doniesť sviece, avšak nech sú opatrené plastovým krytom, aby topiaci sa vosk neznečistil odev, lavice a podlahu.

Počas celého Veľkonočného obdobia sa recituje modlitba Raduj sa, nebies Kráľovná, namiesto Anjel Pána.

Budúcu nedeľu je zbierka na kostol.